Vrouwelijke journalisten staan op tegen seksisme

40 Franse vrouwelijk journalisten hebben een open brief geschreven in de krant Libération. Hierin staat dat zij het zat zijn om seksistisch behandeld te worden door Franse politici. In de brief staan talloze voorbeelden.

In de brief staat onder andere hoe een vriend van de president uitspreekt dat ‘vrouwen met een goede voorgevel een stuk interessanter zijn’. Een minister zou eens gezegd hebben ‘het zou beter zijn als u daar niks onder zou dragen’, toen een aantal vrouwelijke journalisten overalls moesten aantrekken bij een werkbezoek.

De vrouwen hadden na het incident met Dominique Strauss-Kahn in 2011 gehoopt op verbetering, zo schrijven ze. ‘Wij dachten dat het machogedrag uit zou sterven. Helaas’.

Slechts 16 van de 40 vrouwen hebben de brief met volledige naam getekend. De rest staat anoniem vermeld.

Gerelateerd

  • Dé tip voor fietsen met een rok aan

  • In de spotlight: Miloeska Fennema van Jij bent het waard

  • In de spotlight Anita Hubner van Stigmareduction & Mental Health Consultancy

  • Chantal Janzen: “Je hoort monogaam te zijn in een relatie”